اوگاندا از کاربران شبکه‌های اجتماعی مالیات می‌گیرد

اوگاندا از کاربران شبکه‌های اجتماعی مالیات می‌گیرد

مجلس نمایندگان اوگاندا قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن کاربران شبکه های اجتماعی باید مبلغی به عنوان مالیات پرداخت کنند.

بر اساس این قانون ، کاربران شبکه های اجتماعی فیس بوک، توییتر و واتس آپ باید روزانه ۲۰۰ شیلینگ ( هر دلار آمریکا برابر با ۳هزار و ۷۷۵ شیلینگ است) پرداخت کنند و بدین ترتیب کسانی که می خواهند از این شبکه های اجتماعی استفاده کنند، سالانه باید ۱۹ دلار بپردازند.

این قانون از سال جدید مالی این کشور که از ماه آینده آغاز می شود، به اجرا در می آید .

مقام های دولتی علت این کار را مبارزه با عادت بد سخن چینی و شایعه پراکنی دانسته اند اما مخالفان دولت می گویند هدف از این اعمال محدودیت برای استفاده از شبکه های اجتماعی، جلوگیری از انتقاد از «یوویری موسیوینی » رئیس جمهوری این کشور است.

«نیکولاس اوبیو» وکیل دادگستری اوگاندایی این اقدام دولت را در جهت سرکوب آزادی بیان و محدود کردن نقش شبکه های اجتماعی در دنیای سیاست دانست. جمعیت اوگاندا بر اساس آخرین سرشماری ها ۴۰ میلیون نفر است و بنا بر اعلام مرکز ارتباطات این کشور، ۴۰ درصد مردم این کشور به اینترنت دسترسی دارند.

مقام های اوگاندایی در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی شبکه های اجتماعی فیس بوک ، توییتر و واتس آپ را مسدود وآن زمان اعلام کردند مخالفان از این شبکه ها به عنوان تریبونی برای برگزاری تجمع های غیر قانونی استفاده می کنند.

موسیوینی رئیس جمهوری ۷۳ ساله این کشور از سال ۱۹۸۶میلادی عهده دار این منصب است .

اوگانادا کشوری است در حاشیهٔ دریاچه ویکتوریا واقع در شرق میانه آفریقا. این کشور در همسایگی سودان جنوبی، کنگو، رواندا، بروندی، تانزانیا، کنیاقرار دارد و پایتخت آن کامپالا است.

زبان رسمی در اوگاندا انگلیسی وسپس سواحلی است. ۸۵ درصد مردم این کشور مسیحی و ۱۲ درصد مسلمان هستند.

منبع: آی تی آنلالیز

قبلی «
بعدی »

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.