گاز رادون در هوای آزاد تهران نیست

گاز رادون در هوای آزاد تهران نیست

با توجه به درج برخی اخبار در خصوص گاز رادون در تهران معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام کرد گاز رادون گازی است که در نتیجه تجزیه طبیعی از سنگها و خاک ساطع می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمد رستگاری با اشاره به این موضوع گفت: گاز رادون منبع تولید مصنوعی و انسان ساخت ندارد و این گاز در همه شهرهای دنیا وجود داشته و در هوای محیط تهران هیچ میزان نگران کننده‌ای از گاز رادون گزارش نگردیده است.

گاز رادون در هوای آزاد تهران نیست

وی با اشاره به اینکه بررسی ما در این خصوص صرفا وجود این گاز را در برخی محیط های بسته نشان می‌دهد، افزود: در این رابطه ضوابط فنی حفاظت از ساختمان‌ها در برابر گاز رادون که جزئی از استانداردهای ساختمانی است که توسط مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی و سازمان انرژی اتمی تهیه شده است.

رستگاری ادامه داد: امکان کاهش میزان این گاز در ساختمان‌ها از طریق روشهای ساختمان سازی از قبیل عایق کاری و غیره به راحتی امکان پذیر است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران یادآور شد: درخصوص هوای تهران و اندازه گیری پارامترهای آلاینده از طریق ایستگاههای سنجش آلودگی هوای استان، محیط زیست استان تهران و شرکت کنترل کیفیت بر مبنای استانداردهای بین المللی و ملی هوای محیط عمل نموده که این گاز جزو این پارامترها نمی‌باشد.

وی در پایان تأکید کرد: این یک موضوع بهداشتی بوده و در حیطه اختیارات وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی می‌باشد و می‌بایست دستگاههای ذیربط در این‌خصوص اظهار نظر نهایی داشته باشند.

منبع: ایلنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.