ماجرای عجیب خودکشی سگ‌ها در پل اورتون

پل اورتون

در نزدیکی اسکاتلند پلی قرار دارد که به محلی برای خودکشی سگ‌ها تبدیل شده است.  پل عجیب اورتون در نزدیکی میلتون اسکاتلند واقع شده است و زمان ساخت آن به سال ۱۸۵۹ باز می‌گردد. ویژگی که این پل را متمایز و عجیب تر از سایر پل‌ها می‌کند، گزارش‌های متعدد خودکشی سگ‌ها روی آن است، به گونه ای که در ۵۰ سال گذشته حدود ۵۰ سگ دقیقا از یکه نقطه مشخص به پایین پل پریدند و خودکشی کردند. نخستین موارد خودکشی سگ‌ها بین سال های ۱۹۵۰ الی ۱۹۶۰ گزارش شده است.

در سال ۱۹۴۴ مردی کودکش را از روی پل اورتون به پایین پرت کرد و کمی بعد خودش هم از روی پل به پایین پرید و خودکشی کرد. بعد از خودکشی این مرد اسکاتلندی شایعات زیادی بر سر زبان‌ها افتاد، از جمله این‌که پل اورتون پل صراط در عالم برزخ است. همانند آن پل بعضی از رویش می‌گذرند، بعضی به پایین سقوط می‌کنند و بعضی هم هیچ‌گاه گذرشان به آن نمی‌افتد.

پل اورتون

آیا سگ‌ها تصاویری را بر روی پل اورتون می‌بینند یا چیزهایی را حس می‌کنند که انسان‌ها قادر به دیدن و حس کردن آن‌ها نیستند؟! این سوالی است که در ماجرای خودکشی سگ‌ها در این پل هم‌چنان بدون پاسخ قطعی باقی مانده است!

تنها نظریه مطرح شده در پی این اتفاقات عجیب حس بویی جذاب و شاید رعب‌آور توسط سگ‌ها است؛ بویی که تنها سگ‌ها به واسطه حس بویایی بسیار قوی خود قادر به احساس آن می‌باشند و در نتیجه احساس همین بو و برای رسیدن به آن خود را از پل به پایین پرت می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

قبلی «
بعدی »

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.